^ powrót

O nas

My, Błękitno-Żółta Formacja Szerszeni

Jak wiadomo, na początku było słowo. Powiedział Fredek do Zdzisia, Ryśka i Tośka: ‘Będziemy jeździć rowerami’. Pomysł się spodobał i zaczęli jeździć na tym, co mieli i co od biedy nazwać można było rowerem. Dystans 20 km, szczególnie po okolicznych wzgórzach wydawał się wyczynem na miarę Tour de France, ale wysiłek cieszył, a bakcyl cyklizmu zaczął powoli, ale skutecznie rozprzestrzeniać się po Trzebnicy. Pierwszą szosówkę kupił Fredek i długo wiódł w peletonie prym. Zazdrościli mu wszyscy, którzy męczyli się wówczas na swoich góralach, składakach i innych kozach. Dziś Szerszenie – każdy bez wyjątku – śmigają na wąziutkich kółkach, choć oczywiście w klasie sprzętu są poważne rozbieżności. Bądźmy jednak szczerzy – przecież rower nie jeździ sam.

Szerszenie też nie jeżdżą sami. Od czasu, kiedy cyklozą zarażali Fredek z wesołą kompanią, a w trasę coraz częściej porywali także Asię, sporadycznie i Andrzeja, minęło wiele lat, a nasza formacja z początkowego składu zdążyła się powiększyć. Teraz nasz team tworzy już przeszło trzydzieści osób, mamy nadzieję, że to nie koniec :)

Jesteśmy grupą kolarzy-amatorów. Jak nietrudno się domyślić – uwielbiamy jeździć na rowerach i sprawia nam to wiele frajdy. Choć rozbieżność w umiejętnościach i wieku bywa spora, nie przeszkadza nam to we wspólnych treningach. Porywamy się również na udział w zawodach i maratonach kolarskich, nie bez sukcesów, niekiedy naprawdę spektakularnych. Obecnie ‘obsadziliśmy’ niemal wszystkie kategorie wiekowe, gorzej z płciowymi, ale pracujemy i nad tym.

Przede wszystkim jednak jeździmy dla przyjemności, wspólnego i zarazem aktywnego spędzania czasu wolnego, poprawy kondycji, rozwoju fizycznego, zaspokojenia potrzeby rywalizacji, relaksu, możliwości podziwiania i poznawania z poziomu siodełka uroków Trzebnicy i okolic (oraz uroków Dolnoślązaczek i Dolnoślązaków). Dzięki rowerowi poznajemy ludzi z każdego niemal zakątka Polski. Przyjeżdżają trenować z nami rowerowi zapaleńcy z Wrocławia, Żmigrodu, Obornik Śląskich i wielu innych miast, miasteczek, wsi i siół.

Indywidualnie jeździmy w tygodniu – każdy ma przecież jakieś zajęcia, pracę, rodzinę, którym poświęca swój czas. Wspólnie trenujemy w każdy weekend. Zasadniczo ani pora roku, ani pogoda nie ma większego znaczenia. Choć są w naszych szeregach mniejsi i więksi twardziele.

Spotykamy się w niedziele, na ul. Leśnej 1 (przy Starostwie),
o godzinie 11:00.

Jeśli chcesz poznać nas bliżej, przyjedź na trening lub regularnie odwiedzaj szerszostronkę.

A poniżej przedstawiamy obecny skład Szerszeni (alfabetycznie) z nadzieją, że lista ta będzie się nadal wydłużać o nowych miłośników kolarstwa :)

 

Członkowie:

Paweł Buczak
Ilona Cięszczyk
Cecylia Czartoryska
Tytus Czartoryski
Sławomir Forberger
Andrzej Garliński
Mariusz Gniado
Tadeusz Hołubicki
Tomasz Janda
Mirosław Janiak
Zenon Janiak
Antoni Kaźmierczak
Bronisław Kocik
Małgorzata Kocik
Przemek Komorowski
Michał Krzesiński
Jerzy Lewandowski
Mirosław Miturski
Sławomir Obała
Paweł Pałdyna
Alojzy Pawlaczek
Małgorzata Pawlaczek
Marek Płóciennik
Wiesława Prokopczyk
Marian Przybylski
Marcin Rau
Gerard Skalski
Alicja Stręk-Tworek
Paweł Szlęk
Łukasz Szopa
Stanisław Szopa
Bogdan Szumiło
Wojciech Wardziak
Tomasz Wardziak
Andrzej Witkowski
Grzegorz Wołoszyn

 

Członkowie honorowi:

Antoni Godycki-Ćwirko
Jan Edward Moskwa
ks. kapelan Krzysztof Dorna