^ powrót

Linki

Kilka przydatnych kolarzom linków do zaprzyjaźnionych
oraz szczególnie interesujących serwisów:


STRONY INTERNETOWE KLUBÓW I ORGANIZACJI KOLARSKICH:

INTERKOL OSTRÓW WIELKOPOLSKI
Strona kolarzy z Ostrowa Wielkopolskiego. Relacje z wyścigów, dużo fotek. Polecamy i pozdrawiamy kolegów!

BIKEFUN LESZNO
Stronka klubu kolarskiego z Leszna. Poznaliśmy ich na I Leszczyńskim Maratonie Rowerowym, który zorganizowali, a teraz przygotowują kolejne edycje maratonu. Warto zajrzeć, ponieważ nie tylko chwalą się własnymi dokonaniami, ale piszą o kolarstwie i kolarzach w Wielkopolsce. Polecamy!

64-STO BIKE TEAM
Stronka naszych 'rywali' z maratonu w Lesznie. Interesująco piszą o kolarstwie, publikują mnóstwo zdjęć i ciekawych, pisanych z pasją relacji z kolarskich imprez. Polecamy!
 
STC - STARGARDZKIE TOWARZYSTWO CYKLISTÓW
Serwis zaprzyjaźnionych z Szerszeniami kolarzy ze Stargardu Szczecińskiego. Opisują, jak każdy klub kolarski, własną działalność, starty w maratonach i wyścigach, sukcesy, jakie odnoszą. My, oprócz sympatii, którą ich darzymy, cenimy STC szczególnie za jedyny w swoim rodzaju Wyścig Dookoła Miedwia. Szkoda tylko, że nie odbywa się on na szosie, ale po mniej miłych sercu Szerszeni bezdrożach ;) Mimo wszystko - gorąco polecamy!

POLSKI ZWIĄZEK KOLARSKI
Tej strony rekomendować zapewne nie trzeba :) Chcąc być 'na bieżąco' z wydarzeniami związanymi z polskim kolarstwem - zaglądać warto. 

DOLNOŚLĄSKI ZWIĄZEK KOLARSKI
Jak wyżej, tyle że regionalnie :)

 


STRONY INTERNETOWE PASJONATÓW KOLARSTWA:

GRAHAM WATSON CYCLING PHOTOS
Strona świetnego fotografa sportowego Grahama Watsona. Zdjęcia z najciekawszych i najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich. Mistrzostwo świata w fotografi sportowej.

 


SAAVY
Strona naszego kolegi Marcina, poświęconona jego największym pasjom, w tym kolarstwu. Zapraszamy!

WROCŁAWSKA GAZETA KOLARSKA
Strona tworzona przez pasjonatów - Joasię i Tomka Wołodźko. Stanowi kompendium najbardziej aktualnej i sprawdzonej wiedzy o kolarstwie zawodowym i amatorskim na Dolnym Śląsku. Znajdziesz na niej zapowiedzi i relacje z imprez, wyniki oraz mnóstwo zdjęć. Autorzy śledzą także uważnie nowości sprzętowe oraz rynek wydawnictw poświęconych rowerom - od historii kolarstwa po naprawę sprzętu. Strona usatysfakcjonuje zarówno miłośnikow kolarstwa szosowego, jak i MTB. Uwaga bonus: w organizowanych przez Joasię i Tomka konkursach do wygrania cenne rowerowe nagrody! :) Dla chcących być na bieżąco z dolnośląskim kolarstwem lektura obowiązkowa.


PORTAL ROWEROWY WROCŁAW
Strona, na której znajdziesz wszelkie możliwe, ważne, interesujące, najświeższe informacje o poruszaniu się rowerem po stolicy Dolnego Śląska, a także o organizowanych we Wrocławiu inicjatywach i imprezach rowerowych. Twórcy serwisu nie tylko piszą o rowerowych wydarzeniach, ale również aktywnie działają na rzecz ułatwienia życia rowerzystom w mieście. Naszym siostrom i braciom w cyklozie, tworzącym portal gratulujemy zapału i konsekwencji.  

 

 

 

STRONY INTERNETOWE - TECHNIKA, KOMENTARZE, ZDROWIE, ODŻYWIANIE:

SUPERAMRATON
Strona polskiej społeczności maratończyków szosowych. Prowadzona z wielką pasją i poświęceniem przez Gregory`ego, jednego z prekursorów cyklu maratonów dla szosowców. Na bieżąco aktualizowane informacje o kolarstwie szosowym w Polsce i na świecie. Kompendium wiedzy o amatorskich maratonach szosowych organizowanych w Polsce i na świecie. Historia kolarstwa, nowinki sprzętowe, najświeższe informacje ze 'świata rowerów i rowerzystów szosowych', zapowiedzi i relacje z maratonów, imprez rowerowych oraz wyścigów, wyniki i galerie zdjęć. Warte polecenia jest szczególnie forum społeczności 'szosowców-amatorów'. Niepowtarzalna atmosfera, wybitne poczucie humoru forumowiczów, fachowe porady, wsparcie techniczne i mentalne, jedyne w swoim rodzaju opinie przed i po maratonach - zagwarantowane. Polecamy!


TĘCZOWA KOSZULKA
Strona młodego mastersa, Marka Czerwińskiego. Ciekawa strona, dużo fajnych informacji dla początkujących, kalendarz imprez. Z uwagi  na regularne aktualizacje oraz wiele praktycznych porad każdy szanujący się kolarz powinien dodać do 'ulubionych' i systematycznie tam zaglądać. Jednym z cenniejszych dla kolarzy działów jest ten, z którego 'ściągnąć' można choćby elektroniczny plan treningowy - wyjątkowo pomocne narzędzie, w którym zarejestrować można każde 'wyjście na rower' i jego skutki :)


KOLARSTWO SZOSOWE
Strona Jurka Plietha i Daniela Marszałka. Chyba nikomu nie trzeba jej polecać, bo każdy interesujący się kolarstwem wie o niej i zna wyżej wymienionych ludzi. Kopalnia wiedzy o technicznej stronie kolarstwa (odżywianie, wspomaganie, zdrowie, mechanika, ćwiczenia, sprzęt) oraz komentarze dotyczące imprez, wydarzeń kolarskich, a także samych kolarzy.


wROWER - ROWERY OD A DO Z
Strona, która jest Sezamem, kopalnią wiedzy o rowerach, odżywianiu, treningach, sprzęcie, wyposażeniu - niezależnie od tego, czy pretendujesz do miana 'ściganta', czy uprawiasz turystykę rowerową albo rowerem dojeżdżasz tylko 2 km do pracy. Jakiekolwiek pytanie w związku z cyklizmem Cię nurtuje - na tej stronie na pewno znajdziesz odpowiedź (ewentualnie link do strony z interesującym Cię zagadnieniem).


PRO-CYCLING.ORG
Serwis poświęcony kolarstwu, przede wszystkim szosowemu. Regularnie aktualizowany, zawiera zarówno wyniki poszczególnych mniejszych i większych, polskich i światowych wyścigów, jak i komentarze, w tym samych kolarzy jak i dziennikarzy sportowych. Warto, jeśli chcesz być na bieżąco.


SZOSA.ROWERY.ORG
Aktualności ze świata kolarstwa przez duże 'K'. Dla spragnionych komentarzy do wielkich, medialnych Tourów i Vuelt. Cennym 'zakątkiem' serwisu jest forum pasjonatów kolarstwa, na którym podyskutować można o wyścigach, kolarzach, transferach, teamach, sprzęcie, przeszłości i przyszłości tego sportu, relacjach w mediach i kolarstwie w ogóle. 

KOLARSKI.PL
Gruntowny, aktualny, niebanalny, nietuzinkowy serwis, którego redaktorzy potrafią z najbardziej zakurzonych i zapomnianych zakątów Internetu wygrzebać informacje o kolarskich wydarzeniach, przede wszystkim takich, w których udział biorą polscy sportowcy. Dla ciekawostek i rzeczowych komentarzy - zdecydowanie warto.

OSTRE KOŁO
Stronę otwiera aforyzm Henri Desgrange`a: 'Nadal uważam, że zmienne przełożenie jest tylko dla ludzi powyżej 45. Czyż nie lepiej jest wygrywać siłą własnych mięsni, niż przerzutką? Stajemy się słabi... Dajcie mi ostre koło!'. Serwis dla tych, którzy są zdecydowani taki rower sobie zbudować. Porady, zalecenia, wskazówki, argumenty 'za' i 'przeciw', a nawet poglądowa lekcja jazdy na ostrym kole (jak się okazuje: to nie bułka z masłem). 

KOLARSTWO.ORG.PL
Profesjonalnie i z pasją prowadzony portal poświęcony kolarstwu, również szosowemu i to w bardzo szerokim aspekcie. Porusza wszystkie aspekty związane z tą dyscypliną - od zapowiedzi wyścigów, relacji, komentarzy, prezentacji kolarzy oraz teamów, kolarstwa kobiet, sprzętu, diet, porad, wypraw rowerowych aż po doping i inne patologie, jakie dotykają ten piękny sport. 

 

MARATONY PUCHARU POLSKI W SEZONIE 2010 - STRONY ORGANIZATORÓW:

RANKING PUCHARU POLSKI AKTUALIZOWANY PO KAŻDYM MARATONIE PRZEZ GIOSA

V Trzebnicki Maraton Rowerowy 'Żądło Szerszenia' - 
Trzebnica 30.04.2011

Supermaraton 'Klasyk Radkowski' Radków 07.05.2011

Maratony Rowerowe GRYFLAND im. Tadeusza Sobkowiaka - 
Gryfice 14.05.2011

VI Leszczyński Maraton Rowerowy - Leszno 29.05.2011

XI Ultramaraton Rowerowy im. Olka Czapnika - Świnoujście 04.06.2011

II Szosowy Maraton Rowerowy 'Liczyrzepa'- Karpacz 18.06.2011

X Gorzowski Maraton Rowerowy - Gorzów Wielkopolski 02.07.2011

II Maraton Rowerowy o 'Beczułkę Miodu' - Kluczbork 16.07.2011

Supermaraton 'Klasyk Kłodzki' - Zieleniec 06.08.2011

VI Kołobrzeski Bicykl Maraton Kołobrzeg 20.08.2011

VI Choszczeński Maraton Rowerowy 'Pętla Drawska' Choszczno 03.09.2011

Iławski Supermaraton Rowerowy 'Jeziorak Tour' - Iława 17.09.2011

Łobeski Maraton Rowerowy - Łobez 24.09.2011