^ powrót

Aktualności

Kryterium (14 V 2017)

W połowie maja odbyło się w Trzebnicy piąte już Rodzinne Kolarskie Kryterium Uliczne. Rodzinność w tym wypadku oznacza odpowiednią trasę dla dzieci i dla wszystkich innych kategorii wiekowych. Najmłodsi mieli do pokonania 150 m, a kolarska elita ponad 27 km. My, będąc w wieku już nie dziecięcym, startowaliśmy na trzy okrążenia, sumujące się do dystansu 16,5 km.

Jeszcze nigdy dotąd nie braliśmy udziału w tej imprezie tak licznie i tak spontanicznie – zamiast na zbiórkę, poszliśmy się zapisać, wystartować i... i okazało się, że odebrać parę pucharków! Nie ukrywaliśmy radości tym bardziej, że to tak z biegu i tak u siebie :)

Trasa, jak to w Trzebnicy – górzysta: dwa podjazdy i parę jeszcze malutkich wypukłości terenu, a wszystko to skondensowane na krótkiej, szybkiej pętli. Dość powiedzieć, że najszybsi zawodniczy pokonywali 5,5-kilometrowe okrążenie w niewiele ponad 7 minut.
Po skończonej walce, na podium stanęli (tak, przedziały wiekowe trochę dziwne, ale takie były):

Wiesława Prokopczyk – III miejsce wśród kobiet, oraz w swojej kategorii wiekowej, a wśród mężczyzn, w poszczególnych kategoriach:

Patryk Śniegula – III miejsce w kategorii M16 (wniosek dyscyplinarny za brak koszulki klubowej na podium rozpatrzy specjalna komisja w najbliższy piątek wieczorem ;) ),

Marcin Rau – II miejsce w M19,

Marian Przybylski – II miejsce w M51,

Stanisław Szopa – III miejsce w M61.

Brawo my ;)

Cała galeria tu, a filmik tu.

PS. Kilka dni później, w Radkowie, ponownie kilku Szerszeni zostało udekorowanych, ale to w jednym z kolejnych odcinków :)