^ powrót

Aktualności

Grupa Archeo w akcji

Niedawno opisywaliśmy Wam wycieczkę, w czasie której odwiedziliśmy krzyż pokutny, głaz narzutowy, zamek w Urazie i nie odwiedziliśmy zaginionej wsi w pobliżu tegoż (w końcu jak zaginiona, to zaginiona). Okazuje się, że nasz zimowy Szerszeń Alfa prawdopodobnie zapoczątkował nową tradycję poszukiwawczą. To wszystko nie dzieje się jeszcze oficjalnie, ale zanosi się na to, że tak jak kiedyś wypączkowała w Szerszeniach podgrupa Movistar Nowy Dwór, tak teraz, na naszych oczach rodzi się Grupa Archeo. Skąd takie przypuszczenie?

Tydzień temu krążyliśmy po lasach w szeroko rozumianych okolicach Zawoni i Czeszowa, gdzie natrafiliśmy na kolejne znalezisko. Tak mówi o tym nasz przewodnik – Tomek:

"...zaliczyliśmy tradycyjnie jeszcze jeden kamień w dziczy. Z napisów wynika, że ku chwale leśniczego Wernera. Grupa Archeo już rozpoczyna działania nad ustaleniem za co. Pamiątka owa nie jest naniesiona na żadną mapę, więc znaleźć, jakby kto chciał, ciężko będzie. Co do przejazdu, to mam mówić, że nie kurzyło się."

1

2

Na tę chwilę badania nadal trwają. Wiadomo jedynie, że chodzi o leśnika z Kubryka (koło Łazów Wielkich) i że pamiątka dotyczy czegoś, co miało miejsce w latach 30-tych XX wieku.

Dziś natomiast jadąc lasami ze wsi Niedary na wschód, natknęliśmy się na ledwie widoczne ruiny. Tak mało widoczne, że nie sposób domyślić się, cóż to było i – siłą rzeczy – niczego o nich jeszcze nie wiemy. Ale skoro żyłka poszukiwawcza w niektórych z nas się rozwinęła, to kto wie, czy niedługo nie będziemy w stanie uzupełnić informacji na ten temat :)

3

4

A ponieważ to oczywiście nie jedyne zdjęcia z owych poszukiwań, zapraszamy do obszerniejszej galerii.